fbpx

15/5/2022, 19.00 h.
Koncertní sál Pražské konzervatoře

Curtis on Tour, the Nina von Maltzahn Global Touring Initiative of the Curtis Institute of Music

Michael Rusinek – klarinet
Ayane Kozasa – viola
Steven Lin – klavír

Věhlasný Curtis Institute představuje od roku 2019 jeho nejuznávanější absolventy a vysílá je na turné po celém světě. Michael Rusinek, první klarinetista Pittsburgh Symphony Orchestra, Ayane Kozasa, violistka kvartetu Aizuri Quartet nominovaného na Grammy, a oceňovaný klavírní sólista Steven Lin provádějí mistrovská díla klasicismu a romantismu v aranžmá pro klarinetové trio, které vzniklo na objednávku absolventa Curtis Institute, Darona Hagena pro sérii koncertních turné Curtis on Tour.  

Rusinek se představil jako první klarinetista v několika nejproslulejších orchestrech na světě, včetně Philadelphia Orchestra a St. Louis Orchestra, Královského orchestru Concertgebouw v Amsterdamu a National Arts Centre Orchestra v Ottawě, a rovněž absolvoval řadu turné jako sólista i jako koncertní hráč.  

Kozasa je zase vysoce žádaná hráčka komorní hudby a během  své kariéry již vystoupila v nejslavnějších koncertních sálech – od Carnegie Hall po Wigmore Hall, jakož i na festivalu Aspen Music Festival.  

Lin spolupracoval s Newyorskou a Izraelskou filharmonií a komorní hudba ho svedla dohromady s Gidonem Kremerem a Mischou Maiským. Na programu tohoto koncertu jsou díla Mozartova, Schumannova, Hagenova a Bruchova. 

Program 

Wolfgang Amadeus Mozart Trio pro klarinet, violu a klavír Es dur, K. 498 („Kegelstatt-Trio“) 
Robert Schumann “Märchenerzählungen“ – čtyři kusy pro klarinet, violu a klavír, op. 132 

přestávka 

Daron Hagen Book of Days 
Max Bruch Selections from Eight Pieces op. 8