fbpx

21/10/2021, 20.00 h.
La Fabrika

16. ročník MHF Americké jaro představí 21. října v La Fabrice projekt Jan P. Muchow and The Antagonists, ke kterému přizval výrazné osobnosti české jazzové scény Davida Dorůžku, Marcela Bártu a Štěpána Janouška. 

Cena vstupenek v předprodeji je 590 Kč a na místě 690 Kč.

Muchow, autor filmové hudby k více než 30 celovečerním filmům, jako „protagonista“, podporován šesticí „antagonistů“: Ema Brabcová (Luno, Khoiba), Václav Havelka (Please The Trees), Marek Doubrava (Hm…, ex Tatabojs), Jan Janečka (Southpaw, Republic Of Two, Luno), Marie Dorazilová (PKF  Pražská filharmonie, Krása Quartet) a Jenovéfa Boková zahrají původní autorská hudební témata a písně z českých i zahraničních filmů, které za posledních 20 let Muchow zkomponoval. Bude to jedinečná možnost slyšet v živém provedení např. skladby ‚Lucky Boy‘ (film Samotáři), temnou baladu ‚Lay Down‘ (Ve stínu), ‚Cowboy Of The River‘ (Teorie tygra) nebo westernovskou ‚Out Of Shadows‘ z polského filmu Yuma. A nejen tyto, ale i tvorbu z filmů Normal, Grandhotel, Václav, Jedna ruka netleská, Muži v naději, My2, Krásno a dalších. 

Jan P. Muchow se díky filmové roli ve filmu Šeptej stal symbolem jedné generace. Jako člen skupiny The Ecstasy Of Saint Theresa psal historii české hudby, když se svou kapelou vydával desky u anglického vydavatelství a bodoval v anglické hitparádě. Jejich klipy rotovaly na MTV a nahrávali s legendárním DJ Johnem Peelem pro BBC. Později se stal vyhledávaným hudebním producentem (Kryštof, Načeva, Barbora Poláková, Charlie Straight, Anna K., Priessnitz, Tatabojs, Lake Malawi a další). Singl ‚English Summer Rain‘ anglické skupiny Placebo obsahuje Muchowův remix. Jako člen skupiny Umakart stál za comebackem Václava Neckáře, pro kterého s kolegy zkomponoval skladbu ‚Půlnoční‘. V roce 1996 zkomponoval poprvé hudbu pro celovečerní film Šeptej. 

Za svoji filmovou tvorbu byl celkem devětkrát nominován na Českého lva za nejlepší hudbu a čtyřikrát z toho si cenu odnesl. Mimo to byl za filmovou hudbu oceněn i Cenou české filmové kritiky a Slovenskou filmovou akademií cenou Slnko v sieti. V tomto ohledu je výrazně nejúspěšnější současný tuzemský skladatel filmové hudby a 21. října v La Fabrice bude tedy výjimečná příležitost se  slovy autora  podívat na hudbu a poslechnout filmy.