fbpx

Jazz.Is 2022

 

Co?

Jazz.Is je mezinárodní hudebně vzdělávací projekt, zaměřený na realizaci interpretačních a skladatelských tvůrčích dílen a je určený profesionálním hudebníkům z oblasti jazzu. Intenzivní týdenní program zahrnuje celodenní práci v ansámblech pod vedením renomovaných zahraničních lektorů, večerní jam sessions i koncerty pro veřejnost.

 

Kdy & kde?

24. – 31. 7. 2022, Drážkov, Skrýšov, Středočeský kraj

 

Pro koho?

Naším hlavním záměrem je vytváření prostoru k setkávání mezinárodní jazzové komunity, navazování a výměna kontaktů, společná tvorba a vzájemná inspirace. Dalším důvodem je fakt, že v takto komplexní podobě a s mezinárodním přesahem se jedná o unikátní projekt, který domácí jazzová scéna dosud postrádala.

 

S kým?

Cílovou skupinou projektu jsou profesionální hudebníci – sóloví i ansámbloví interpreti, studenti a pedagogové hudebních škol a všichni další jazzmani, kteří se chtějí potkávat, vzdělávat, tvořit a inspirovat. Účastníci projektu získají nejen nové zkušenosti, zpětné vazby, informace a kontakty, ale zejména obrovské množství impulsů, inspirace a energie k dalšímu profesnímu rozvoji.

 

Kde?

V malebném prostředí dvou sousedících středočeských vesnic Drážkov a Skrýšov, obklopených přírodou. Ideální zázemí s profesionálním vybavením nám poskytne ideální podmínky jak k nerušené a práci, tak k odpočinku a její prezentaci formou jam sessions a koncertů pro veřejnost.

 

Chcete být součástí?

Detailnější informace, jména potvrzených lektorů a možnosti přihlašování budou zveřejněny ve druhé polovině března 2022.
Pokud s námi chcete zůstat v kontaktu a být informováni s předstihem, zanechte nám váš kontakt:

Kdo za tím stojí?

Radka Prošková
Koordinátorka projektu
radka.proskova@americkejaro.cz

Zdenka Součková
Ředitelka festivalu Americké jaro
zdenka.souckova@americkejaro.cz

 

Luboš Soukup
Dramaturg
lubos.soukup@gmail.com

(Jazz.Is vzniká jako samostatný projekt  festivalu Americké jaro a je rozšířením festivalového portfolia do oblasti profesionálního hudebního vzdělávání.)