fbpx

Music.Is Academy

4/6/2022 19.00 h
5/6/2022, 19.00 h.
Workshopy s Rolandem Dahindenem a Roscoe Mitchellem

Roscoe Mitchell, vůdčí osobnost na poli avantgardního jazzu a soudobé hudby, nahrál 87 alb a složil více než 250 skladeb. Jeho kompozice sahají od nespoutaného a energického free jazzu až po ornamentální komorní hudbu. Je držitelem četných vyznamenání a ocenění, mimo jiné ceny The American Music Center Letter of Distinction, The International Jazz Critics Poll, od časopisu Down Beat Magazine a dalších ocenění. Roland Dahinden je švýcarský trombonista a skladatel. Jako trombonista se specializuje na soudobou hudbu a improvizaci, koncertuje v různých zemích Evropy, Ameriky, Asie i Afriky.

7/6/2022 Klenbový sál Hudební fakulty JAMU, Brno 19.30 h
Koncepty a improvizace

8/6/2022 Divadlo Inspirace 20.00 h.
Koncepty a improvizace

Martin Opršál a Radim Hanousek se řadu let zaměřují na zvukové propojení marimby a saxofonu či basklarinetu a hledání nových zvukových možností, krajních poloh. Se švýcarským skladatelem a trombonistou Rolandem Dahindenem pojí Radima Hanouska kromě řady společných koncertů, improvizací a přátelských setkání zájem o hudbu Anthonyho Braxtona. Na koncertě se k nim připojí trio výrazných osobností – norský trumpetista Didrik Ingvaldsen, Hanouskův dlouholetý spoluhráč z kvarteta NOCZ a Didrik Ingvaldsen Orchestra, americký kontrabasista a zakladatel Pražského improvizačního orchestru George Cremaschi a brněnský skladatel a klavírista Peter Graham. 

9/6/2022 Jazz Dock 21.00 h
John Irabagon Rebellion(s) 

Filipínsko-americký saxofonista, skladatel a absolvent jazzových studií na Juilliard School Jon Irabagon se ve svém díle snaží vystihnout identitu často marginalizované menšiny a zároveň nechat promluvit svůj vlastní hudební hlas. ede také svou vlastní značku Irabbagast Records, na které vydává vlastní díla i počiny ostatních progresivních umělců. Na Americkém jaru představí Irabagon ve spolupráci s francouzským saxofonistou Sylvainem Riffletem v kvartetové formaci projekt Rebellion(s), který je inspirovaný společensky uvědomělými projevy osobností, jako jsou André Malraux, Paul Robeson a Greta Thunberg.

10/6/2022 Divadlo Archa 18.00 h
Roscoe Mitchell 

O improvizaci (workshop)

10/6/2022 Divadlo Archa 20.00 h
Roscoe Mitchell Quintet

Roscoe Mitchell, vůdčí osobnost na poli avantgardního jazzu a soudobé hudby, nahrál 87 alb a složil více než 250 skladeb. Jeho kompozice sahají od nespoutaného a energického free jazzu až po ornamentální komorní hudbu. Je držitelem četných vyznamenání a ocenění, mimo jiné ceny The American Music Center Letter of Distinction, The International Jazz Critics Poll, od časopisu Down Beat Magazine a dalších ocenění.

24/6/2022 Jazz Dock 21.00 h
25/6/2022 HAMU 10.00 h
Kresden Osgood

Kresten Osgood se věnuje jazzu, improvizované hudbě, hip hopu, rhythm ‚n‘ blues. Osgood hraje nejen na bicí nástroje, ale také je výborný varhaník a ovládá řadu dechových nástrojů. Vystupoval s Bradem Mehldauem, Eugenem Chadbournem, Joshuou Redmanem, Jasonem Moranem a nespočet dalších.