fbpx

8/5/2021, 18.00 h.
Online
z Divadla Fráni Šrámka

Klavíristka a skladatelka Nikol Bóková přijala pozvání ředitelky festivalu Americké jaro Zdenky Součkové k rozhovoru protkanému hudbou. I vy můžete být u toho. Sledujte online událost na pomezí koncertu a rozhovoru z Divadla Fráni Šrámka v Písku 8. května od 18:00 hod. na YouTube kanálu Centra kultury města Písek nebo na našem facebookovém profilu. 

“Pro tuto příležitost s radostí připravuji kousky Rachmaninova, Ravela, Chopina, Tomáše Svobody a těším se na setkání se Zdenkou a s diváky, kteří se k nám připojí,” popisuje Nikol.

Nikol Bóková je známá především jako interpretka klasické hudby, jejíž repertoár sahá od baroka až k soudobé hudbě. Ve své autorské tvorbě svobodně a bez jakýchkoli předsudků překračuje hranice hudebních žánrů, fascinovaná možnostmi, které jí nabízí.

V jazzovém světě je se prosadila v roce 2019, kdy bylo její první album Inner place nominováno na cenu Anděl za nejlepší jazzové album roku.

V loňském roce vyšlo na labelu Animal Music druhé album Unravel, kde klavíristka spojuje obtížné skladby pro klasický sólový klavír se svými vlastními kompozicemi. Nahrála ho v klasické sestavě jazzového tria klavír-kontrabas-bicí ve spolupráci s talentovanými hráči mladé jazzové generace, kontrabasistou Martinem Kociánem a bubeníkem Michałem Wierzgońem. Inspirací pro vznik alba Unravel byla příprava dramaturgie koncertu pro loňský ročník festivalu Americké jaro. Nikol Bóková je jedním z největších českých hudebních talentů poslední doby.

Partnerem události je Centrum kultury města Písek.